Parker Baltic 900 na mazurskich jeziorach - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Parker Baltic 900 na mazurskich jeziorach

Data publikacji 10.05.2011

Od 9 maja br., grupa osiemnastu słuchaczy kursu specjalistycznego dla policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych (DZW-2/10), kontynuuje zajęcia dydaktyczne w Bazie Szkoleniowej CSP w Kalu. Od poniedziałku wszyscy mogą cieszyć się nową łodzią służbową.

        Rozpoczęcie cyklu zajęć realizowanych na wodach otwartych zbiegło się z uroczystym chrztem nowo zakupionej łodzi Parker Baltic 900, której nadano imię ,,Rutek”, by w ten sposób uczcić pamięć Grzegorza Rutkowskiego wieloletniego pracownika bazy.

          Matką chrzestną została Pani Iwona Rutkowska, wdowa po zmarłym pracowniku.

          Poświęcenia jednostki dokonał ks. Rafał Chwiałkowski, który od wielu lat związany jest ze środowiskiem żeglarzy.

          W tym ważnym dniu, słuchaczy odwiedził Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp. Jarosław Gałuszka oraz Kierownik Zakładu Szkoleń Specjalnych podinsp. Robert Rodziewicz.

          Łódź została zakupiona przez CSP pod koniec 2010 r. Zakup współfinansowany był przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

          Jednostka wyposażona jest w pełną nawigację, posiada 2 silniki wysokoprężne o mocy 320 KM i rozwija prędkość 90 km/h. Będzie służyła funkcjonariuszom Policji do wykonywania zadań na akwenach w zakresie ochrony i monitoringu środowiska.

 

Artur Komosiński

zdj.Artur Komosiński