Stres, opanowanie, kamera... Akcja! - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stres, opanowanie, kamera... Akcja!

Data publikacji 13.09.2010

Nie zawsze policjanci doceniają rolę oficera prasowego. W ich odczuciu to najczęściej policjant, któremu „udało się dostać fuchę” i nie robić „prawdziwej roboty”. Wystarczy jednak raz stanąć przed kamerą i znaleźć się w krzyżowym ogniu pytań, żeby zmienić zdanie...

 

    Szkolenia specjalistyczne w ramach doskonalenia zawodowego dla oficerów prasowych prowadzone są w Centrum Szkolenia Policji od trzech lat. Z kursów oznaczonych symbolem OPM skorzystało już paruset policyjnych specjalistów zajmujących się kontaktem z mediami.
    W ramach tygodniowych zajęć, realizowanych przede wszystkim metodą symulacji i ćwiczeń, uczestnicy doskonalenia uczestniczą w dość trudnych i stresujących sytuacjach związanych z udzielaniem informacji mediom. Wystąpienia przed kamerą są bardzo dokładnie analizowane. Omawiane są mocne i słabe strony wypowiedzi – tembr głosu, mimika twarzy, opanowanie, umiejętność logicznego wypowiadania się i odpowiedniego reagowania na stres.
Zajęcia odbywają się w specjalnie wyposażonej pracowni - symulatorni studia telewizyjnego oraz w plenerze, często wśród ciekawskich spojrzeń ludzi.
Obecnie kurs ten realizują wykładowcy Zakładu Służby Prewencyjnej CSP, posiadający wiedzę i doświadczenie nabyte w jednostkach terenowych Policji oraz w kontaktach z mediami.
    Ostatni kurs specjalistyczny dla oficerów prasowych w zakresie wykonywania działalności prasowo – informacyjnej w Policji -OPM-4 odbył się na przełomie sierpnia i września. Wszyscy uczestniczy otrzymali świadectwa potwierdzające przygotowanie do profesjonalnego wykonywania zadań w zakresie kontaktów ze środkami masowego przekazu. Świadectwa wręczył kierownik Zakładu Służby Prewencyjnej mł. insp. Grzegorz Perz.
 
Piotr Maciejczak ZSP/Hanna Grochowska WP
Foto: Piotr Maciejczak