Delegacja Iranu

Data publikacji 24.05.2016

Do Centrum Szkolenia Policji przybyła dziś delegacja Islamskiej Republiki Iranu z Ministerem Spraw Wewnętrznych Abdorezem Rahmani Fazli na czele. Spotkanie poświęcone było zagadnieniom związanym z systemem doskonalenia funkcjonariuszy polskiej Policji szczególnie w obszarze zwalczania przestępczości narkotykowej.

Goście obejrzeli zaplecze dydaktyczne CSP oraz Międzynarodowe Centrum Szkoleniowe Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych.

Irańskiej delegacji towarzyszyli m.in.: Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Andrzej Szymczyk, Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP insp. Rafał Batkowski oraz Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół.

Wizyta delegacji irańskiej w Polsce związana była z podpisaniem umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Islamskiej Republiki Iranu o współpracy w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej.

hg

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS