Współpraca międzynarodowa – szkolenie rusza we wrześniu

Data publikacji 16.05.2016

W związku z realizacją międzynarodowego przedsięwzięcia szkoleniowego pod nazwą „Wspólnie przeciwko przestępczości poprzez edukację”, implementowanego w ramach programu Erasmus +, w Pradze (Republika Czeska) odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne.

Celem wizyty, która odbyła się w dniach 9-12 maja br., było opracowanie założeń organizacyjnych i programowych kursów pilotażowych dla techników i ekspertów kryminalistyki z Czech, Polski i Słowacji. We wrześniu bieżącego roku rozpocznie się faza wykonawcza programu, w ramach której wykładowcy z CSP będą szkolić czeskich i słowackich partnerów.

Stronę polską, oprócz przedstawicieli Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, reprezentowali Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół, Kierownik Zespołu Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych Anna Baranowska oraz st. wykładowca Zakładu Szkoleń Specjalnych podinsp. Jarosław Piotrowski.

podinsp. Jarosław Piotrowski/ZSS

zdj. Instytut Kryminalistyki w Pradze