Witamy studentów z Uniwersytetu w New Haven!

Data publikacji 05.07.2010

Sześciu przedstawicieli amerykańskiej uczelni, na podstawie programu współpracy i wymiany szkoleniowej między Komendą Główną Policji a Uniwersytetem w New Haven w stanie Connecticut, będzie przebywało w Polsce od 3 do 15 lipca br. Celem wizyty studentów jest poznanie funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Dziś, 5 lipca br., delegację ze Stanów Zjednoczonych powitał w naszej szkole Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Arkadiusz Brzozowski. W spotkaniu uczestniczyli też Zastępca Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP kom. Irmina Adamska oraz Radca Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP podinsp. Rafał Wasiak.
 W programie pobytu studentów, na dzień dzisiejszy, zaplanowano filmy promocyjne i prezentacje na temat naszej jednostki szkoleniowej, polskiej Policji oraz wymiaru sprawiedliwości. Goście odwiedzili także pracownię badań psychologicznych.
W ciągu kolejnych dni uczestnicy delegacji poznają zadania komórek dydaktyczno-wychowawczych szkoły, złożą wizytę w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym KGP, w Biurze Międzynarodowej Współpracy Policji KGP oraz w Komendzie Stołecznej Policji, gdzie obejrzą Stołeczne Stanowisko Kierowania. Następne jednostki, które odwiedzą nasi goście, to m.in. Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim, Sąd Rejonowy i Komenda Miejska Policji w Krakowie.
 Życzymy udanego pobytu w naszym kraju!

Hanna Grochowska
Foto Sławomir Ronowicz ZTK