Oddaliśmy hołd ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem

Data publikacji 16.04.2010

W przeddzień uroczystości żałobnych, które odbędą się na placu Piłsudskiego w Warszawie, Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Arkadiusz Brzozowski, Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp. Anna Rosół, Zastępca Komendanta ds. Logistycznych mł. insp. Bogdan Maćkowski, kadra oraz słuchacze CSP oddali hołd ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem.

Uroczysty apel rozpoczął się od wystąpienia Komendanta CSP insp. Arkadiusza Brzozowskiego, który wspominając sobotnią katastrofę lotniczą pod Smoleńskiem nie krył wzruszenia. Przypomniał osoby, które znał osobiście i z którymi współpracował. Po przemówieniu Komendanta CSP odczytano listę poległych. W tle rozbrzmiewał grany na trąbce utwór „Cisza”…
  Pamięć ofiar uczczono minutą ciszy.
  Dzisiejszy dzień był kolejnym, w którym oddano cześć poległym w katastrofie prezydenckiego samolotu.
  Wczoraj, 15 kwietnia br., Komendant CSP insp. Arkadiusz Brzozowski wraz z przedstawicielami kadry i słuchaczy wziął udział w uroczystej mszy świętej żałobnej, którą odprawiono w Kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie. W mszy uczestniczył też poczet sztandarowy naszej szkoły.

Hanna Grochowska
Foto Mariusz Mazewski ZTK