Ruszył System Elektronicznego Wspomagania Nauczania

Data publikacji 18.12.2009

W Policyjnej Sieci Transmisji Danch (PSTD) CSP pojawiła się nowa usługa: aplikacja SEWN (System Elektronicznego Wspomagania Nauczania). Za pośrednictwem tego systemu policjant lub pracownik Policji ma dostęp do szkoleń bez opuszczania swojej jednostki.

Dzięki uruchomieniu SEWN Centrum Szkolenia Policji w Legionowie uzyskało nowe możliwości prowadzenia procesu dydaktycznego. Nowoczesna technologia informacyjno-komunikacyjna umożliwia przekazywanie wiedzy zawodowej policjantowi i pracownikowi Policji bezpośrednio do jego miejsca pracy. W CSP, w ramach doskonalenia zawodowego realizowanego lokalnie, przygotowano pilotażowe szkolenie „MS Excel – podstawy”, które uruchomiono na platformie SEWN. To pierwszy tego typu kurs w naszej szkole. Po zakończeniu szkolenia jest przewidziana jego ewaluacja. Doświadczenia zdobyte podczas wdrożenia i prowadzenia tego szkolenia posłużą do przygotowania kolejnego kursu, który zostanie zorganizowany w ramach doskonalenia zawodowego realizowanego centralnie i będzie dotyczył problematyki postępowania w sprawach nieletnich.

Piotr Badura ZZI