Co słychać u archeologów?

Data publikacji 30.09.2009

W tym tygodniu dobiegają końca tegoroczne prace wykopaliskowe prowadzone przez Legionowskie Muzeum na terenie naszej szkoły. Jest to zatem ostatnia okazja by obejrzeć miejsca prac archeologicznych. Dziś na przyszkolnym poligonie roiło się od gości.

Z samego rana teren wykopalisk odwiedzili uczniowie z III klasy Liceum Zawodowego przy ul. Targowej w Legionowie. Chwilę później zjawili się nasi rajcy – którzy prosto z sesji Rady Miasta postanowili również przyjrzeć się pracom archeologów. Jedną i drugą grupę przyjął sam gospodarz wykopalisk, Pan Wawrzyniec Orliński, który z błyskiem w oku pokazywał najcenniejsze zdobycze tego sezonu. Mówiąc o każdym przedmiocie w super ciekawy sposób z pewnością zainteresował każdego. Można było zobaczyć nożyk z epoki kamiennej, ozdoby kobiece w postaci fibuli, groty włóczni i elementy zdobnicze broni plemion wandali, świetnie zachowany przedmiot służący do krzesania ognia i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy o które wzbogaci się wkrótce Legionowskie Muzeum. Archeolodzy powoli kończą swoje „zajęcia” w tym roku, zaznaczając, że jeszcze nie zdołali wydobyć wszystkiego co skrywa nasz poligon, więc z pewnością spotkamy się z nimi jeszcze w przyszłym sezonie letnim.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK