Wrześniowe rozstania

Data publikacji 30.09.2009

„W emeryturze nie ma nic złego pod warunkiem, że nie dopuścimy, aby przeszkadzała nam w pracy” – słowami B. Franklina rozstajemy się z kolejną grupą naszych kolegów.

Centrum opuszczają kolejni policjanci, przechodząc na zaopatrzenie emerytalne. We wrześniu szkolne mury pożegnało 11 osób. Z dniem 4 września z Wydziału Łączności i Obsługi Informatycznej odszedł z dorobkiem 18 letniej służby asp.szt. Krzysztof Drzewiecki. W CSP przepracował 14 lat. Komendant CSP wraz z naczelnikiem Wydziału Zaparzenia i Transportu w dniu 7 września pożegnali asp.szt. Waldemara Lenarda, dotychczasowego kierownika Sekcji Zaopatrzenia. Z dniem 11 września odszedł asp.szt. Dariusz Szczepański, który w Wydziale Łączności CSP pracował od 1985 roku. 15 września to dzień pożegnań trzech kolejnych osób. Wydział Dowodzenia opuścił z 21 letnim stażem pracy  w szeregach Policji asp.szt. Marek Gaszyński. Pełnił on ostatnio funkcję dowódcy kompanii WD, opiekując się i wychowując młodych policjantów. Międzynarodowe Centrum Szkoleń Specjalistycznych Policji pożegnało asp.szt. Hannę Dziekańską, która ofiarowała Centrum 18 lat swojej pracy. To dzięki niej, nasi goście mogli czuć w przyszkolnym hotelu miłą i ciepłą atmosferę, a podległe jej pracownice na pewno będą ją wspominać jako osobę subtelną, wrażliwą i z klasą. Wydział Ochrony Informacji Niejawnych i Inspekcji z dorobkiem 22 letniej służby opuściła asp.szt. Anna Kozłowska, która w CSP pracowała od 19991 roku. Z dniem 17 września Wydział Łączności i Obsługi Informatycznej odszedł policjant z 15 letnim dorobkiem służby podinsp. Robert Naguszewski, który z CSP był związany od 10 lat. Dzień później, bo 18, Wydział Wydawnictw i Poligrafii rozstał się z asp.szt. Sławomirem Horłajem, którego kojarzymy z nie przeciętną życzliwością, sumiennością i pogodnym usposobieniem. Ostatni dzień wrześniowych pożegnań zamyka troje policjantów: podinsp. Sławomir Gancowski którego zna z pewnością wielu techników kryminalistyki z jednostek terenowych Policji. Bo aż przez 18, z 24 lat policyjnej służby związany był z Zakładem Techniki Kryminalistycznej CSP przekazując na kursach i szkoleniach swoje doświadczenia w zakresie fotografii kryminalistycznej. Z Zakładem Ruchu Drogowego CSP rozstał się wykładowca podinsp. Leszek Kozłowski. Policjant z 21 okresem służby, którą rozpoczynał jeszcze w piaseczyńskiej Szkole Ruchu Drogowego, a po jej przyłączeniu do CSP (1990r.) wszedł w skład kadry dydaktyków zakładu kształcącego policyjne „białe czapki”. Ten dzień, jest również ostatnim w służbie dla asp.szt. Hanny Balcerowskiej, która niedawno obchodziła jej dwudziestolecie. Pracowała w Wydziale Szkolenia.
Dziękując kolegom za pozostawienie w naszej szkole części swojego życia, za pracę, trud, życzymy wszystkim realizacji planów i zamierzeń, pogody ducha i niesłabnącej radości – nawet z rzeczy małych.
A ich urzeczywistnianiu  niech zawsze towarzyszy satysfakcja, dobre zdrowie i pomyślność w życiu osobistym.

W bieżącym roku wielu policjantów naszej szkoły podjęło tę ważną z zarazem trudną decyzję o przejściu w stan spoczynku. Zdawać by się mogło, że w szkolnych pożegnaniach unikamy tematu osób cywilnych zatrudnionych w naszej szkole. Nic z tych rzeczy! Od początku bieżącego roku, na  zaopatrzenie emerytalne z CSP nie przeszedł ani jeden pracownik cywilny szkoły.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK