Pożegnania ze służbą

Data publikacji 05.08.2009

W ostatnim czasie CSP opuszcza kolejna grupa policjantów, którzy przechodzą na zaopatrzenie emerytalne. Tradycyjnie każdą osobę żegnają Komendanci Centrum i kierownicy komórek organizacyjnych szkoły.

Wydział Wydawnictw i Poligrafii CSP na początku lipca pożegnał podinsp. Kazimierza Sobczaka - policjanta z 22 letnim stażem służby, od lat związanego z naszą szkołą. Ostatnio w wydziale zajmował stanowisko eksperta, ale wcześniej pracował również w innych komórkach organizacyjnych Centrum. Za wieloletnią służbę w dniu 5 lipca  podziękował jemu zastępca Komendanta CSP nadkom. Piotr Kucia wraz z Naczelnikiem WWiP mł.insp. Julianem Mościbrodzkim.

Asp.szt. Stanisław Jankojć związany z Zakładem Ruchu Drogowego. Policjant z 18 letnim stażem pracy w Policji, którego kunszt jazdy na motocyklu mogliśmy podziwiać podczas szkolnych uroczystości. Sam, mając do perfekcji opanowaną jazdę policyjnym motocyklem poświęcił się przekazywaniu swoich doświadczeń młodym zwolennikom tego jednośladu. Dzisiaj uroczyście pożegnali go Komendant insp. Arkadiusz Brzozowski w towarzystwie swojego zastępcy nadkom. Piotra Kuci oraz zastępcy kierownika ZRD kom. Marcina Badeńskiego.

Zastępca Komendanta CSP podinsp. Anna Rosół wraz z zastępcą kierownika Zakładu Służby Kryminalnej nadkom. Dariuszem Kaszubą pożegnali 1 czerwca nadkom. Sławomira Borowskiego wykładowcę z 25 letnim stażem służby, który w CSP uczył słuchaczy jednego z najważniejszych przedmiotów zawodowych – prawa.

Komendant Centrum 10 czerwca wyraził uznanie za wieloletnią pracę asp.szt. Elżbiecie Grabiec, zatrudnionej od 20 lat w Wydziale Finansów. Uśmiechniętą zza okienka twarz Pani Eli znają wszyscy w CSP. Kojarzy się bowiem z pozytywnym aspektem naszej pracy - przypływem nowej gotówki.

Komendant w obecności naczelnika Wydziału Dowodzenia podinsp. Mirosława Rusieckiego oraz zastępcy kierownika Zakładu Służby Prewencyjnej nadkom. Tomasza Wiewióra pożegnali dwóch policjantów, którzy odeszli do cywila:

Z dniem 31 lipca mury szkoły opuścił ze stażem 24 lat służby starszy wykładowca ZSP nadkom. Bogdan Kordalewski, który przekazywał swą wiedzę zakresu prewencji. Szkolny Wydział Dowodzenia pożegnał mł.asp. Jacek Kowalski, policjant z 23 letnim stażem służby, który pracował w CSP na stanowisku szefa kompanii.

Z dniem 31 lipca, mając ponad 30 letni staż pracy w Policji odszedł asp.szt. Henryk Job. Od lat związany z Wydziałem Dowodzenia CSP, gdzie pracował jako dowódca kompanii. Wychowawca prawdopodobnie kilku tysięcy młodych policjantów, wobec którego Tadeusz Kotarbiński nie wahałby się użyć określenia „opiekun spolegliwy”. Bo była to jedna z najbardziej popularnych i lubianych wśród słuchaczy i kadry postać naszej szkoły.

Wkrótce pożegna się również ze służbą również podinsp. Gabriela Mikłasz, która zaczynała pracę w CSP jako wykładowca prawa, a w ostatnim czasie zatrudniona była w Wydziale Metodyki Szkolenia. Komendant Centrum podziękuje jej za wieloletnią służbę już w najbliższy piątek.

Życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze - spełnienia najskrytszych marzeń i wszelkich planów życiowych, pogody ducha a przede wszystkim radości, nawet z rzeczy małych.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK, archiwum CSP