Finał Mazovia Volleyball Cup Legionowo 2009 w CSP

Data publikacji 16.06.2009

W ubiegłą niedzielę w hali sportowej Centrum Szkolenia Policji odbyły się finałowe mecze I Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet w kategorii kadetek Mazovia Volleyball Cup Legionowo 2009. Turniej honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik.

W trwających od piątku rozgrywkach uczestniczyło 13 zespołów, w tym 10 drużyn z zagranicy. W tracie meczów grupowych, które odbywały się na terenie powiatu legionowskiego można było podziwiać siatkarki z Chin, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Czech, Węgier, Słowacji i Łotwy oraz reprezentantki klubów z Legionowa, Radzionkowa i Sosnowca. Po serii pasjonujących i pełnych dramaturgii meczów grupowych wyłoniła się czołowa czwórka turnieju, która w niedzielę rozegrała mecze finałowe.W meczu o trzecie miejsce zawodniczki LTS Legionovia Legionowo po raz kolejny w tym sezonie zaprezentowały wysoką formę i pokonały rywali z białoruskiego Grodna, natomiast w meczu o pierwsze miejsce młode siatkarki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca nie dały szans swoim rówieśniczkom ze Slavii Bratysława.
W trakcie uroczystego zakończenia, które odbyło się tuż po zakończeniu meczu finałowego wręczono puchary i nagrody dla najlepszych drużyn i zawodniczek turnieju. Wśród pucharów i nagród ufundowanych przez organizatorów turnieju znalazł się również puchar dla najlepszej polskiej drużyny. Zdobyła go, triumfująca również w klasyfikacji generalnej, reprezentacja Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca. Puchary zwycięskim drużynom wręczali: zastępca prezydenta miasta Legionowo Pan Lucjan Chrzanowski,  Pani podinsp. Anna Rosół, zastępca komendanta Centrum Szkolenia Policji, zastępca burmistrza miasta Serock Pan Józef Zając i Prezes LTS Legionowia Pan Jerzy Górecki a w imieniu sponsora nagrodę dla najlepszej zawodniczki Turnieju (rower) wręczył Pan Janusz Klejment.
Mazovia Volleyball Cup Legionowo 2009 był największym w historii polskiej siatkówki młodzieżowej turniejem piłki siatkowej kobiet w kategorii kadetek. Tym większe słowa uznania należą się głównym organizatorom zawodów, czyli przedstawicielom LTS Legionovia Legionowo, władzom miejskim i powiatowym, a także przedstawicielom władz gminnych naszego powiatu legionowskiego. Nam, jako organizatorowi finałowych spotkań, miło było gościć młode siatkarki jak również głównych organizatorów tego pierwszego w historii naszego miasta Turnieju.

Grzegorz Winnicki ZIP
Foto Agnieszka Czechowicz