Strzelanina wśród słuchaczy

Data publikacji 08.05.2009

Uzbrojony policjant skrył się za krzakiem. Nie czekał długo. Wkrótce pojawiło się dwóch kolegów. Wtedy oddał po nich serię strzałów. Tak było wczoraj w CSP. W zdarzenie zamieszanych jest ponad 30 słuchaczy.

Tak było naprawdę! Wczoraj w CSP, po zajęciach odbyły się paintballowe rozgrywki słuchaczy kursów podstawowych, o status najlepszej „ekipy”. W grze udział wzięli kursanci kompanii I, IV i VI, którzy pod czujnym okiem Przemysława Kuligowskiego oraz sierż. Rafała Irzyckiego z Wydziału Dowodzenia, uzbrojeni po zęby - niczym pododdziały AT - zmagali się w następujących kilku konkurencjach.  Zdobywanie flagi przeciwnika, eksterminacja, obrona i wojny napoleońskie – i nie sposób tu wymienić tej, cieszącej się największą popularnością, bo wszystkie dostarczyły jednakowo fascynujących wrażeń.  I choć zabawa trwała dość długo, bo aż trzy godziny, to jak zawsze przy okazji przyjemności nie związanych z nauką - czas uciekał zbyt szybko. Warto zaznaczyć, że zajęcia prowadzone przez szkolnych instruktorów strzelectwa, bardzo się przydały podopiecznym „dowodzeniowców”, zwłaszcza przy okazji  eliminacji słabych jednostek. W ostatecznym rozliczeniu drużyny zremisowały ze sobą. Ale remis nie jest satysfakcjonujący,  zatem - czekamy na ostrą powtórkę! Do zobaczenia na polu gry!

Anna Galant/Przemysław Kuligowski WD
Foto Mariusz Mazewski ZTK