Pirotechnicy poszli przodem

Data publikacji 04.05.2009

Po krótkim odpoczynku, wracamy do pracy. Tydzień będzie intensywny – rozpocznie się 13 kursów i szkoleń a pożegnamy absolwentów 4 kursów z zakresu ruch drogowego i pirotechników.

Tydzień otworzyło rozpoczęcie szkolenia twinningowego w MCSSP, dla policyjnych specjalistów zajmujących się materiałami i urządzeniami wybuchowymi. Szkolenie pod nazwą „Kryminalistyczne aspekty oględzin miejsca użycia materiałów i urządzeń wybuchowych” realizowane jest wspólnie z Laboratorium Kryminalistycznym w Berlinie, stąd część zajęć będą prowadzić eksperci z Niemiec. W szkoleniu wezmą również udział i polscy eksperci z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP oraz CSP. Uczestnicy szkolenia zajmą się aspektami oględzin miejsca powybuchowego. Plan zajęć, ich część przewiduje również w warunkach poligonowych. W szkoleniu uczestniczą pracownicy policyjnych laboratoriów kryminalistycznych i CBŚ.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Krzysztof Dobrogowski ZTK