MEPA szkoli w CSP

Data publikacji 07.04.2009

Policjanci z Mitteleuropäische Polizeakademie przez tydzień będą się szkolić w CSP. Po doświadczeniach jakie wynieśli już uczestnicy Szkolenia Głównego MEPA, z Austrii i Berlina przyszedł czas na polskie doświadczenia.

CSP od lat współpracuje z MEPA - Środkowoeuropejską Akademią Policyjną. Celem działalności MEPY jest wspieranie transgranicznej i międzynarodowej współpracy policyjnej poprzez przekazywanie i pogłębianie fachowej wiedzy i wymianę doświadczeń w zakresie zwalczania przestępczości kryminalnej. Współpraca ta przejawia się głównie w organizowaniu szkoleń dla policjantów państw członkowskich (Austria i Węgry, Polska, Czechy, Słowacja, Słowenia, Niemcy i Szwajcaria). Od wczoraj w naszym Międzynarodowym Centrum Szkoleń Specjalistycznych odbywa się polska edycja Kursu Głównego MEPA w którym uczestniczy 25 policjantów służb kryminalnych z  Polski, Austrii, Węgier, Czech, Słowacji, Słowenii, Niemiec i Szwajcarii. Kurs Główny trwa 11 tygodni i odbywa się kolejno na terenach różnych państw europejskich. Uczestnicy tego szkolenia przebywali już Wiedniu i Berlinie, gdzie zajęcia z nimi prowadzili policjanci z Austrii i Niemiec. Ostatni, przedświąteczny tydzień spędzą w Polsce a wykłady poprowadzą nasi policyjni eksperci. W szkoleniu, którego językiem wykładowym jest niemiecki, uczestniczy dwóch policjantów z Polski. Całość przedsięwzięcia koordynuje Biuro Współpracy Międzynarodowej KGP.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski