Nastolatki z bronią w szkole

Data publikacji 27.03.2009

Ambicją klas o profilach policyjnych jest wizyta w Szkole Policji. Stąd wiele młodzieży zainteresowanej zawodem policjanta odwiedza CSP. Ale jedynie te szkoły, które objęliśmy patronatem mają możliwość uczestniczenia w zajęciach, prowadzonych przez naszych dydaktyków. Wczoraj na strzelnicy pneumatycznej odbyły się ćwiczenia strzeleckie dla licealistów z Urli.

Ćwiczyli już taktykę działań w zespole na placu manewrowym, zaliczyli zajęcia na macie z technik interwencji – przyszedł więc czas na strzelnicę. Uczniowie klas policyjnych z LO w Urlach spędzili kolejny dzień na zajęciach w CSP. Nie były to zajęcia na strzelnicy, gdzie policjanci strzelają z broni ostrej a ich „lżejsza wersja” - strzelanie z broni pneumatycznej. Najpierw kilka słów na temat broni, pokaz tej, której używa polska Policja, a potem już było można samemu postrzelać. I chyba nie jednej osobie sprawiło to przyjemność. Tym razem nie były to długie zajęcia, bo trwały około trzech godzin, ale za to pozwoliły młodzieży uzyskać kolejną „sprawność” policyjną.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK