Rozpoczęcie kursu SZPPK-1/09 - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpoczęcie kursu SZPPK-1/09

Data publikacji 13.01.2009

W szkolnej auli odbyła się uroczysta inauguracja nowego kursu SZPPK-1/09. Wszyscy policjanci, którzy od dzisiaj będą szkolić się w Centrum Szkolenia Policji są po służbie kandydackiej w Oddziałach Prewencji Policji, a ich szkolenie potrwa do 30 kwietnia.

Policjanci wywodzą się z pięciu Komend Wojewódzkich w Lublinie, Poznaniu, Łodzi, Radomiu i Wrocławiu. Mają już za sobą roczny staż w Oddziałach Prewencji Policji. Obecnie czeka ich jedynie czteromiesięczne szkolenie podstawowe, egzamin, a potem już  tylko służba we własnych jednostkach. Na auli zasiadło 115 młodych mężczyzn, którzy zdecydowali się swoje życie związać z Policją. Policjantów powitała i uroczyście otworzyła kurs Zastępca Komendanta CSP podinsp. Anna Rosół.

W otwarciu uczestniczyli też przedstawiciele kierownictwa i kadry dydaktycznej szkoły. Słuchacze kursu tworzą trzy kompanie, nad którymi sprawują dowództwo asp. szt. Marek Gaszyński (kmp.5), podkom. Arkadiusz Jaskuła (kmp. 6) oraz nadkom. Marcin Groszkowski (kmp. 11). Będziemy ich gościć w Centrum do 30 kwietnia. Dziś jak zawsze, witamy miło oraz życzymy owocnej nauki w naszej szkole i powodzenia na egzaminie końcowym.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Piotr Maciejczak ZKS