III Powiatowy Mikołajkowy Turniej Judo

Data publikacji 08.12.2008

Trzeci z kolei Powiatowy Mikołajkowy Turniej Judo dla dzieci mamy już za sobą. Zawody odbyły się w ostatnią sobotę. Uczestniczyło w nich 30 młodych sportowców w wieku 5 – 16 lat, bardzo poważnie traktujący swoją sportową pasję.

W sobotę Legionowskie Towarzystwo Sportowe zorganizowało w Centrum Szkolenia Policji III Powiatowy Mikołajkowy Turniej Judo dla dzieci i młodzieży z powiatu legionowskiego. W zawodach udział wzięło 30 zawodników z dwóch klubów sportowych prowadzących treningi na terenie naszego powiatu. Jak co roku, organizatora zawodów nie zawiedli goście z UKS Pilawa Białobrzegi pod opieką trenera Przemysława Źródło. Miejscowy LTS, ćwiczący z trenerem Jackiem Kuźmińskim zgłosił reprezentację z dwóch sekcji - zaawansowanej (zawodnicy trenujący 2-3 lata) i początkującej (zawodnicy trenujący od września br.). Młodzi sportowcy startowali w 10 kategoriach wagowych i wiekowych. Najmłodsi uczestnicy mieli zaledwie niecałe 6 lat, najstarsi ukończyli 16. Ale z myślą o wszystkich sportowcach przybył na matę nawet Święty Mikołaj, który częstował wszystkich słodkościami. Dodajmy, że trener młodych judoków nadal przyjmuje do swojej sekcji młode osoby zainteresowane tym sportem.

Zwycięzcy zawodów:

Kat. 23 kg - Aleksandra Janeczko (Pilawa)
Kat. 25 kg - Dawid Kuźmiński (LTS)
Kat. 27 kg - Joanna Janeczko (Pilawa)
Kat. 30 kg - Maksymilian Kadłubowski (LTS)
Kat. 38 kg - Jan Kucharski (LTS)
Kat. 43 kg - Paweł Wołoch (LTS)
Kat. 48 kg - Mikołaj Kępisty (LTS)
Kat. 54 kg - Grzegorz Zych (LTS)
Kat. 76 kg - Rozbicki Paweł (LTS)
Kat. 90 kg - Damian Zych (LTS)

Klasyfikacja drużynowa: