Obchody 90 rocznicy odzyskania niepodległości w Legionowie

Data publikacji 12.11.2008

Wczoraj w całym kraju odbywały się uroczyste obchody 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Legionowie główne uroczystości odbyły się pod pomnikiem Polski Walczącej.

Święto Odzyskania Niepodległości - Najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Święto obchodzone jest w całym kraju, a centralne obchody odbywają się zwyczajowo w Warszawie. W Legionowie, wzorem lat ubiegłych odbyła się z tej okazji lokalna uroczystość, dla upamiętnienia jubileuszowej, bo 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Jana Kantego. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miasta przedstawiciele lokalnych samorządów, zaproszeni goście, oraz poczty sztandarowe służb mundurowych z terenu całego powiatu, organizacji kombatanckich, szkół. Po Mszy uczestnicy przeszli pod pomnik Polski Walczącej, gdzie miał miejsce apel poległych i uroczyste złożenie kwiatów. Wśród składanych tego dnia wiązanek, nie zabrakło również kwiatów od policjantów z Centrum Szkolenia Policji, które symbolicznie w imieniu nas wszystkich złożył Naczelnik Wydziału Prezydialnego mł.insp. Tomasz Piechowicz. Po oficjalnych uroczystościach, które odbyły się pod pomnikiem Polski Walczącej, uczestnicy przeszli na legionowski Rynek, gdzie odbył się rodzinny festyn.

Anna Galant, rzecznik CSP