Nasi instruktorzy sędziami podczas zawodów

Data publikacji 07.06.2021

We Wdzydzach Tucholskich, województwo pomorskie, odbyły się VII Zawody Przewodników Psów Służbowych Żandarmerii Wojskowej, w których dodatkowo wzięli udział zaproszeni reprezentanci służb mundurowych z Policji, Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej oraz 2 Pułku Saperów z Kazunia

W zawodach wzięli udział przewodnicy psów służbowych w kategoriach do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych oraz wyszukiwania zapachów narkotyków.

Jako sędziowie z Zakładu Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach uczestniczyli kom. Rafał Ośka oraz asp. sztab. Krzysztof Jasiewicz.

Ocena pracy węchowej psów polegała na weryfikacji zapachów narkotyków lub materiałów wybuchowych, które były ukryte w pomieszczeniach, bagażach, samochodach oraz na terenie otwartym.

Mistrzami w kategorii wyszukiwania zapachów narkotyków zostali kolejno przewodnicy psów służbowych z: Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim, Wydziału Żandarmerii Wojskowej we Wrocławiu oraz Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu.

Przewodnicy z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie wraz ze swoimi podopiecznymi, byli bezkonkurencyjni w wyszukiwaniu zapachów materiałów wybuchowych i zdobyli pierwsze trzy miejsca.

Krzysztof Jasiewicz