Szkolenia „wodniaków” w okresie pandemii

Data publikacji 01.06.2021

W tym trudnym okresie pandemii, nie zapomnieliśmy o szkoleniach dla „wodniaków”. W CSP z zachowaniem reżimu sanitarnego trwają szkolenia z zakresu umiejętności ratownictwa wodnego dla policjantów wykonujących zadania na akwenach i terenach do nich przyległych.

W programie zajęć praktycznych policjanci  doskonalą umiejętności pływania i holowania różnymi technikami, pływania pod wodą, wykonywania skoków ratowniczych, zastosowania sprzętu ratunkowego, prowadzenia akcji ratunkowych, udzielania pomocy przedmedycznej przy użyciu defibrylatora AED. W programie zajęć teoretycznych funkcjonariusze utrwalają wiedzę z zakresu przepisów ustaw szczególnych.

Niewątpliwie cykliczne doskonalenie zawodowe z tego zakresu wpłynie na lepszą i efektywniejszą służbę. Dobra kondycja fizyczna, ćwiczenia w warunkach basenowych, znajomość przepisów oraz umiejętność podejmowania decyzji w przypadkach ratowania życia ludzkiego, ma ogromne znaczenie na bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą.

Piotr Konstantynowicz

foto: Mariusz Mazewski

• Policjanci w trakcie zajęć na basenie podczas szkolenia z zakresu ratownictwa wodnego.