Medal i dyplomy za udział w projekcie międzynarodowym

Data publikacji 28.05.2021

Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Anna Rosół uroczyście podziękowała naszym policjantom, którzy uczestniczyli w projekcie międzynarodowym „Reforma początkowego i ustawicznego szkolenia w ramach systemu policyjnego w Republice Mołdawii”. Wyróżnieni funkcjonariusze to: mł. insp. Grzegorz Winnicki, podinsp. Krzysztof Rosłaniec, nadkom. Iwona Bogusz i st. sierż. Paweł Müller.

Począwszy od 2018 roku polska Policja wspólnie z Policją litewską realizowały projekt współpracy międzynarodowej „Reforma początkowego i ustawicznego szkolenia w ramach systemu policyjnego w Republice Mołdawii”. Przez cały ten czas eksperci polskiej Policji dzielili się wiedzą, doświadczeniem oraz najlepszymi policyjnymi praktykami z koleżankami i kolegami z Policji mołdawskiej.

W przedsięwzięciu ze strony polskiej brało udział 20 funkcjonariuszy, reprezentujących różne jednostki organizacyjne naszej formacji. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w czasie pandemii spowodowanej wirusem SarsCov-2 prace wokół projektu zachowały swoją dynamikę, znajdując nowe formy wyrazu w szerokim spektrum wirtualnych form komunikacji.

W projekcie uczestniczyło czterech policjantów z CSP. Wczoraj Komendant insp. Anna Rosół podziękowała funkcjonariuszom za zaangażowanie oraz trud podjęty w realizację tego przedsięwzięcia i wręczyła pamiątkowe dyplomy. Wśród wyróżnionych znaleźli się: mł. insp. Grzegorz Winnicki – Kierownik Zakładu Interwencji Policyjnych, podinsp. Krzysztof Rosłaniec – starszy wykładowca Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii, nadkom. Iwona Bogusz – starszy wykładowca Zakładu Szkoleń Specjalny i st. sierż. Paweł Müller – młodszy wykładowca Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że mł. insp. Grzegorz Winnicki został dodatkowo uhonorowany medalem przyznanym przez Akademię „Stefan Cel Mare” – jednostkę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Mołdawii.

Serdecznie gratulujemy naszym policjantom tych międzynarodowych wyróżnień.

sk

fot.: Robert Karyś

• Komendant CSP insp. Anna Rosół uroczyście dziękuje policjantom za udział w międzynarodowym projekcie na rzecz współpracy z policja w Mołdawii.
  • Medal dla mł.insp. Grzegorza Winnickiego od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Mołdawii.