Data publikacji 16.12.2019

W Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP odbywa się kolejna edycja warsztatów doskonalących sprawność użytkową psów do wyszukiwania zapachu narkotyków, zapachów materiałów wybuchowych oraz patrolowo-tropiących. Na każde szkolenie przybywają przewodnicy z psami służbowymi, z którymi na co dzień pełnią służbę w jednostkach macierzystych na terenie całego kraju. W warsztatach bierze udział po 6 przewodników z psami poszczególnych specjalności.

Instruktorzy ZKP prowadzący warsztaty starają się podejść do każdego psa w sposób indywidualny, wyłapują na bieżąco błędy popełniane przez przewodników i pokazują w jaki sposób pracować z czworonogiem, żeby ta wspólna praca była jeszcze bardziej efektywna. Warsztaty trwają 10 dni szkoleniowych i jest to ich ostatnia edycja w tym roku.

Tekst i fot.: asp.szt. Dariusz Ratajczak

• W Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP odbywa się kolejna edycje warsztatów doskonalących sprawność użytkową psów do wyszukiwania zapachu narkotyków, zapachów materiałów wybuchowych oraz patrolowo-tropiących. Na każde szkolenie przybywają przewodnicy z psami służbowymi, z którymi na co dzień pełnią służbę w jednostkach macierzystych na terenie całego kraju. W warsztatach bierze udział po 6 przewodników z psami poszczególnych specjalności.