Data publikacji 11.12.2019

Funkcjonariuszki przedstawiły słuchaczom, kategorie prekursorów narkotykowych z uwzględnieniem ich właściwości chemicznych oraz najczęściej występujące związki chemiczne niebędące prekursorami narkotykowymi, a znajdujące zastosowane w nielegalnej produkcji środków odurzających.

Dodatkowo prelegentki omówiły zagrożenia związane z likwidacją nielegalnych miejsc produkcji, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa funkcjonariuszy Policji. Ponadto przedstawiły rolę laboratorium kryminalistycznego w profilowaniu narkotyków i środków odurzających. Przypominały również przepisy dotyczące zasad postępowania policjantów po ujawnieniu substancji zabronionych oraz wskazały prawidłowe pytania, jakie powinny być  formułowane do ekspertów na etapie prowadzonych postępowań przygotowawczych.

tekst/foto.: asp. Wojciech Nawrocki

• W trakcie kursu specjalistycznego dla policjantów zwalczających przestępczość narkotykową, realizację procesu dydaktycznego wspierają zaproszeni goście z jednostek organizacyjnych Policji. Podczas bieżącej edycji kursu, Centrum Szkolenia Policji gościło podkom. Monikę Nowicką oraz mł. asp. Magdalenę Bujak z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji.