Wizyta ukraińskiej delegacji

Data publikacji 02.07.2008

Centrum odwiedziła 15 osobowa delegacja przedstawicieli ukraińskiego wymiaru sprawiedliwości. Goście uczestniczą w konferencji nt. ”Zwalczania przestępczości zorganizowanej” realizowanej pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości i Biura Rady Europy.

Mimo napiętego programu zajęć delegacja znalazła chwilę czasu, aby odwiedzić policyjną szkołę. Grupę stanowią w większości ukraińscy prokuratorzy. Wizytę rozpoczęto od spotkania z kierownictwem CSP, na którym gościom zaprezentowano szkołę, zasady jej działania, oraz mechanizmy szkolenia polskich policjantów. Następnie nasi goście uczestniczyli w spotkaniu poświęconemu kompleksowym działaniom i osiągnięciom polskiej Policji w zakresie zwalczania przestępczości zorganizowanej pod kątem rozwijającej się współpracy międzynarodowej.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK