Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Puchar Komendanta-Rektora WSPol. - dla CSP !

Data publikacji 30.06.2008

Drużyna strzelców z CSP wygrała Ogólnopolskie Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta–Rektora WSPol. w Szczytnie! Indywidualnym zwycięzcą zawodów został nasz zawodnik - podinsp. Adam Morawski.

Wczoraj w WSPol w Szczytnie odbyły się Ogólnopolskie Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta–Rektora WSPol. Uczestniczyło 60 zawodników reprezentujących szkoły policyjne i jednostki terenowe. Mimo, że zawody miały charakter kameralny, jednak uczestniczyły w nich najlepsze strzeleckie reprezentacje kraju. Prócz gospodarzy- reprezentacji WSPol, strzelały środowiska strzeleckie z Gdańska, Gdyni, Poznania i bardzo mocna drużyna ze Śląska.

CSP reprezentowali: podinsp. Adam Morawski, nadkom. Grzegorz Zipper, nadkom. Dariusz Mierzejewski i podinsp. w st.spocz. Mikołaj Dziadziuluk. W ramach konkurencji strzeleckiej każdy z zawodników musiał oddać 10 strzałów do tarczy olimpijskiej w ciągu 3 minut z odległości 25 metrów. Druga część strzelania, (tzw. szybka) wymagała konieczności oddania 15 strzałów do tarczy, z odległości 25 metrów w ciągu 40 sekund.
W obydwu konkurencjach najlepszy był Adam Morawski, który w obydwu konkurencjach na 25 możliwych strzałów uzyskał 19 dziesiątek i tylko 6 dziewiątek (po trzy w każdej z konkurencji), uzyskując bardzo wysoki wynik 244 punkty. Tuż za nim uplasował się na II miejscu Grzegorz Orłowski z BOR i Adam Hetman z KWP Katowice (miejsce III).

D
rużyna CSP zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej ogólnej przed KWP Gdańsk i drużyną BOR. Nasza szkoła zwyciężyła również w klasyfikacji szkół i ośrodków szkolenia Policji.