Nowe wyzwania przed funkcjonariuszami i ich psami

Data publikacji 20.08.2019

W Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP z siedzibą w Sułkowicach, ruszyły kolejne edycje kursów specjalistycznych skierowanych dla przewodników psów służbowych. Komisja ds. centralnego doboru zakwalifikowała 12 psów na kurs dla przewodników psów do wyszukiwania zapachu narkotyków oraz 12 psów dla przewodników psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca.

Większość biorących udział w szkoleniu policjantów to funkcjonariusze, którzy mają doświadczenie w pracy z psami służbowymi, posiadają czworonogi innych specjalizacji lub przybyli wyszkolić nowego psa. Kilku mundurowych zaczęło nowy rozdział w swoje karierze zawodowej. Podjęli się wyzwania jakie stawia przed nimi praca w charakterze przewodnika psa, która wcale nie należy do najłatwiejszej. Jednak czas spędzony w Sułkowicach, wiedza którą posiądą oraz cenne wskazówki kadry dydaktycznej przyczynią się do tego, że kolejne lata współpracy z czworonogiem będą przekładać się na dobre wyniki podczas wykonywania zadań służbowych.

tekst i zdjęcia: asp.szt. Dariusz Ratajczak/ZKP

• Funkcjonariusze wraz z psami służbowymi w trakcie szkolenia specjalistycznego w trakcie zajęć praktycznych.