Godna naśladowania postawa słuchacza Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 29.07.2019

Post. Krzysztof Stolarczyk – słuchacz szkolenia SZP-3/19 (Kompania VIII, pluton 2), w czasie wolnym dokonał ujęcia nietrzeźwego kierowcy.

W dniu 14 lipca br. około godziny 18:50 w miejscowości Jastrząbka (powiat ostrołęcki), słuchacz szkolenia zawodowego podstawowego jadąc samochodem zauważył nadjeżdżający z przeciwka ciągnik rolniczy, którego kierujący poruszał się całą szerokością drogi, nie utrzymując prawidłowego toru jazdy. Zachowanie to wzbudziło u policjanta podejrzenie, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Aby uniemożliwić mężczyźnie dalszą jazdę i zapobiec wypadkowi, funkcjonariusz zablokował swoim samochodem przejazd, zmuszając kierującego do zatrzymania się. Kontakt z mężczyzną był bardzo utrudniony. Z jego ust wyczuwalna była silna woń alkoholu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa, słuchacz CSP powiadomił o zaistniałej sytuacji dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, który skierował na miejsce zdarzenia policjantów z Posterunku Policji w Baranowie. Po przebadaniu kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, urządzenie wykazało 1,64 mg/l.

Gratulujemy policjantowi właściwej postawy zawodowej, zdecydowania i profesjonalizmu w działaniu.

Źródło: KPP Ostrów Mazowiecka

Opracowała: podinsp. Edyta Witkowicz – Przewodniczący Zespołu Pedagogicznego