Braliśmy udział w Centralnych obchodach Święta Policji w Warszawie

Data publikacji 25.07.2019

W dniu 24 lipca br. w ramach Centralnych obchodów Święta Policji na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość, podczas której dwoje pracowników CSP odebrało odznaczenia z rąk Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. Jednocześnie na Międzymurzu Piotra Biegańskiego oraz na Placu Piłsudskiego kadra oraz słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego reprezentowali sprzęt służbowy oraz stoisko Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

W 100. rocznicę powołania Policji Państwowej, podczas oficjalnych uroczystości na Zamku Królewskim, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wręczył odznaczenia pracownikom Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Zastępca Kierownika Zakładu Interwencji Policyjnych podinsp. Edyta Witkowicz została odznaczona Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant, natomiast Specjalista Wydziału Łączności i Obsługi Informatycznej Marcin Chotomski odebrał brązowy Medal Za Zasługi dla Policji.

Kiedy nasi pracownicy odbierali odznaczenia i medale, kadra oraz słuchacze z Centrum Szkolenia Policji prezentowali stoisko promocyjne naszej szkoły na Międzymurzu Piotra Biegańskiego. Nauczycieli policyjnych CSP można było spotkać również na Placu Piłsudskiego, gdzie wystawiali sprzęt pirotechniczny.

Najmłodsi uczestnicy festynu mogli wziąć udział w przygotowanych przez policjantów konkursach na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uzyskać wiele ważnych informacji na temat bezpieczeństwa podczas wakacji oraz poddać się procedurze odbitek linii papilarnych na stoisku daktyloskopijnym. Oprócz udziału w pogadankach i konkursach, wielką frajdą dla dzieci była możliwość ubrania się w sprzęt PZ, wykorzystywany przez policjantów podczas działań w pododdziałach zwartych. Goście odwiedzający stanowisko promocyjne CSP mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy policjanta, a także z zasadami doboru do służby w Policji. Z ogromną sympatią odwiedzających spotkała się nasza Sowa – maskotka Centrum Szkolenia Policji, która wzbudzała zachwyt, szczególnie wśród najmłodszych gości festynu. Mozna było ją spotkać do samego wieczora w Łazienkach Królewskich.

Tekst: kom. Justyna Setniewska/WP

Zdjęcia: kom. Justyna Setniewska/WP, asp. Krzysztof Kamiński, post. Kamila Dąbrowska/WODiD, Twitter MSWiA

• podinsp. Edyta Witkowicz odznaczona przez Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
  • Od lewej: podinsp. Edyta Witkowicz, Marcin Chotomski, gen. insp. Jarosław Szymczyk, insp. Anna Rosół