W hołdzie Policji Państwowej

Data publikacji 15.07.2019

W bieżącym roku przypada 100. rocznica powstania Policji Państwowej, uchwalonej przez Sejm Ustawodawczy w dniu 24 lipca 1919 roku.

Powstały wówczas organ stał się symbolem wolnej Polski, która wróciła na mapy Europy i Świata po 123 latach zaborów. Od tego czasu Policja stoi na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W celu uczczenia i podkreślenia wagi Naszego jubileuszu, Gabinet Komendanta Głównego Policji wyszedł z inicjatywą, aby od 2 maja do 31 grudnia 2019 roku eksponować flagę na budynkach i masztach jednostek Policji, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego pod nadzorem kadry z Wydziału Organizacji Dydaktyki i Dowodzenia oraz Dyżurnego Centrum Szkolenia Policji, codzienne dbają aby na placu manewrowym CSP powiewała „biało-czerwona”. Podniesienie flagi na maszt odbywa się rano a opuszczenie wieczorem, tuż przed zmierzchem.

Tekst: kom. Artur Duszak/WODiD

Zdjęcia: st. asp. Marcin Grzeszyk/WODiD