Gościliśmy w CSP funkcjonariuszy Krajowego Urzędu Kryminalnego w Saksonii oraz ekspertów Instytutu Nauk Kryminalnych z Drezna

Data publikacji 18.06.2019

Goście przebywali na terenie CSP w ramach wizyty studyjnej zorganizowanej przez Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji, celem której było przedstawienie procedur związanych z zabezpieczeniem, oznakowaniem, przechowywaniem i badaniem przez Policję materiału dowodowego na potrzeby postępowań przygotowawczych.

Delegację powitał Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji ds. dydaktycznych insp. Marcin Szyndler, który zapoznał gości ze strukturą oraz charakterystyką naszej jednostki. Przybliżył także najważniejsze kwestie związane ze szkolnictwem policyjnym oraz ścieżką rozwoju zawodowego polskich funkcjonariuszy. W dalszej części pobytu w Centrum, przedstawiciele Zakładu Szkoleń Specjalnych przedstawili gościom system szkolenia techników kryminalistyki w Polsce oraz podstawowe zasady zabezpieczania materiału dowodowego jak również Elektroniczny Rejestr Czynności Technika Kryminalistyki.
     Mamy nadzieję, że wizyta w Centrum Szkolenia Policji umożliwiła uczestnikom spotkania wymianę doświadczeń zawodowych, a także przyczyniła się do wzbogacenia wiedzy na temat szkolenia techników kryminalistyki w obu krajach.

Tekst: Renata Cedro/WP
Zdjęcia: sierż. szt. Robert Karyś/SDDiP

• Zdjęcie uczestników wizyty studyjnej dla funkcjonariuszy Krajowego Urzędu Kryminalnego w Saksonii ze spotkania z przedstawicielami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
  • Zdjęcie grupowe Zastępcy Komendanta Centrum Szkolenia Policji insp. Marcina Szyndlera z uczestnikami wizyty studyjnej dla funkcjonariuszy Krajowego Urzędu Kryminalnego w Saksonii