SZKOLENIE DLA POLICJANTÓW „DROGÓWKI”

Data publikacji 12.06.2019

Nauczyciele policyjni Centrum Szkolenia Policji kolejny raz odwiedzili jednostki terenowe, celem przeprowadzenia kursu specjalistycznego z zakresu obsługi ręcznych mierników prędkości.

W dniach 4-7 czerwca br. w Komendach Wojewódzkich Policji w Białymstoku oraz Poznaniu zrealizowano 4 edycje kursów specjalistycznych z zakresu obsługi ręcznych mierników prędkości. Szkolenie to dedykowane było dla policjantów pełniących służbę w komórkach właściwych do spraw ruchu drogowego.

W ramach szkolenia 80 policjantów z garnizonu podlaskiego oraz wielkopolskiego zapoznało się z aktami prawnymi, zasadami działania i budową urządzeń. Słuchacze pod nadzorem kadry Zakładu Ruchu Drogowego, doskonalili taktykę pracy oraz używanie przyrządów kontrolno – pomiarowych do pomiaru prędkości w warunkach symulowanych oraz rzeczywistych - na drogach publicznych.

Tekst: sierż. szt. Marcin Gąsior/ZRD

Zdjęcia: asp. szt. Adam Karolak, asp.szt. Robert Szczech/ZRD

• Pomiar prędkości na drodze publicznej z wykorzystaniem miernika laserowego z wizualizacją
  • Ćwiczenia z przyrządami kontrolno - pomiarowymi do pomiaru prędkości