Kolejni uczniowie z uprawnieniami

Data publikacji 11.06.2019

Czerwiec to okres wzmożonej pracy dla policjantów Zakładu Ruchu Drogowego. Wszystko to za sprawą odbywających się w tym czasie egzaminów na kartę rowerową.

W czwartek 6 czerwca br. czworo policjantów Centrum Szkolenia Policji udało się do Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie w celu przeprowadzenia egzaminu na kartę rowerową. Przystąpiło do niego około 140 uczniów „jedynki". Egzamin składał się z dwóch etapów: testu sprawdzającego wiedzę na temat przepisów o ruchu drogowym oraz sprawdzianu umiejętności praktycznych kierowania rowerem.

Większość dzieci pomyślnie zaliczyło egzamin i już niebawem otrzymają swoje pierwsze uprawnienia.

Uczniom gratulujemy wiedzy i umiejętności. Życzymy aby jazda na rowerze była bezpieczna i przynosiła im wiele radości.

Tekst i zdjęcia: asp. szt. Marcin Ogonek/ZRD

• Uczniowie podczas egzaminy teoretycznego.
  • Tor egzaminacyjny.
  • Uczennica podczas części praktycznej egzaminu ocenianego przez policjanta CSP.
  • Przejazd po wyznaczonym torze.
  • Kontrola stanu technicznego roweru przeprowadzana przez policjanta ZRD przed egzaminem praktycznym.
  • Sporządzenie dokumentacji.