Doskonalenie techniki jazdy motocyklem służbowym

Data publikacji 19.04.2019

Rozpoczęła się pierwsza tegoroczna edycja kursu specjalistycznego doskonalenia techniki jazdy motocyklem służbowym dla policjantów ruchu drogowego.

W kursie, który rozpoczął się w dniu 8 kwietnia br., uczestniczy 14 policjantów z jednostek terenowych całego kraju. W trakcie szkolenia słuchacze będą doskonalić technikę jazdy, tak aby w jeszcze bardziej bezpieczny i efektywny sposób korzystać z motocykli w służbie. Zapoznają się także z zasadami bezpiecznego zatrzymywania pojazdów do kontroli. Poznają i przećwiczą w praktyce zasady prowadzenia pilotażu oraz Motocyklowej Asysty Honorowej.

Uczestników pierwszego kursu oznaczonego symbolem TJMS 1/19 przywitała w Centrum Szkolenia Policji prawdziwie wiosenna pogoda. Wszystkim policjantom życzymy ukończenia tego ciężkiego 3-tygodniowego szkolenia.

asp. szt. Robert Doliński/ZRD

zdj. asp. szt. Jolanta Zawałeń/ZSS