Drugi dzień finału

Data publikacji 10.06.2008

Dzisiaj zawodnicy pokonali dwie konkurencje: kierowali ruchem drogowym na trudnym warszawskim skrzyżowaniu oraz sprawdzili swoje umiejętności jazdy motocyklem służbowym.

Drugi dzień finału konkursu „Policjant RD Roku 2008 rozpoczął się w Warszawie, na skrzyżowaniu ulic Belwederskiej i Gagarina. Od godzin rannych zawodnicy kierowali ruchem drogowym na tym jednym z najtrudniejszych skrzyżowań w stolicy. Wymagało ono wykazania dużych umiejętności od policjantów. Mieszkańcy Warszawy mieli możliwość oglądania tej konkurencji na żywo, i trzeba przyznać, że niektórzy również wybierali swoich faworytów.  Po obiedzie odbył się sprawdzian jazdy motocyklem. Konkurencja miała miejsce na szkolnym placu manewrowym. Wszyscy przyglądali się jej z zaciekawieniem, bo po podsumowaniu dzisiejszego dnia powoli zaczęła się wyłaniać czołówka tegorocznej edycji, chociaż zdaniem jurorów poziom jest wysoki, ale raczej wyrównany.

Dzisiaj na terenie centrum odbyły  się również dwa wydarzenia towarzyszące Konkursowi i związane z ruchem drogowym. Było to posiedzenie wyjazdowe sejmowych Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Infrastruktury. Posiedzenie to poświęcone zostało sprawom bezpieczeństwa na naszych drogach. Po zakończeniu posiedzenia posłowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji sprzętu i specjalistycznego wyposażenia wspomagającego kontrolę i dokumentację wydarzeń drogowych. Prezentacja miała charakter statyczny, gdzie na stoiskach można było obejrzeć ciekawe propozycje różnych firm zainteresowanych współpracą z Policją, a także dynamiczny w postaci jazdy policyjnych motocyklistów motocyklami Harley-Davidson. Pokaz odbył się w ramach  kolejnej edycji Targów Gdańskich, które odbywają się w naszej szkole od około dwóch lat. Podczas tych edycji zainteresowane firmy wystawiają swoje oferty skierowane do służb mundurowych, których przedstawiciele wnikliwie oceniają przydatność i parametry techniczne oferowanego sprzętu, oraz możliwość jego zastosowania w swoich służbach. Targi mają zawsze jawny i otwarty charakter.

Anna Galant rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski