Policjanci policji wodnej

Data publikacji 18.03.2019

W Centrum Szkolenia Policji zakończył się pierwszy moduł praktyczny w ramach kursu dla policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych.

W trakcie trwającego pięć tygodni szkolenia przyszli policjanci policji wodnej uczyli się budowy statków, locji i nawigacji oraz przepisów żeglugowych. Przygotowywali się także do spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą, których celem było przybliżenie bezpiecznego sposobu spędzania czasu wolnego nad wodą. Na zajęciach praktycznych słuchacze kursu nabywali umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego – w sumie na ćwiczenia z tego zakresu, realizowane na pływalni w CSP, poświęcili 80 godzin dydaktycznych. Kolejny etap szkolenia odbędzie się w Bazie Szkoleniowej w Kalu, gdzie przy wykorzystaniu łodzi służbowych funkcjonariusze nauczą się prowadzenia statków będących na wyposażeniu polskiej Policji i przystąpią do egzaminu na patent żeglarski stermotorzysty.

asp. szt. Łukasz Długołęcki/ZSS

zdjęcia: asp. Grzegorz Skubich/ZSS