Wyposażenie teleinformatyczne stanowiska kierowania dyżurnego Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 07.03.2019

Na przełomie roku zakończona została inwestycja związana z modernizacją pomieszczeń przeznaczonych dla służby dyżurnej Centrum Szkolenia Policji. Przeprowadzone prace remontowe umożliwiły zastosowanie dodatkowych rozwiązań teleinformatycznych wspomagających ochronę obiektu.

Stanowisko kierowania służby dyżurnej zostało wyposażone w nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne znacznie zwiększające bezpieczeństwo obiektu oraz poprawiające komfort pracy. Uruchomiono nowoczesny system cyfrowego monitoringu wizyjnego oparty o urządzenia rejestrujące w wysokiej rozdzielczości. Sprawnie działający system kontroli dostępu zapewnia całkowitą kontrolę służby dyżurnej nad przepływem osób i pojazdów przez bramy wejściowe. Wszelkie komunikaty systemu wyświetlane są na wielkoformatowych ekranach. Nowe urządzenia łączności radiowej zapewniają skuteczną komunikację pomiędzy dyżurnym Centrum, a patrolami wewnętrznymi rozlokowanymi na rozległym terenie.
     W pomieszczeniu zastosowano system telefonii opartej o technologię VoIP, zapewniającą idealną jakość połączeń telefonicznych, wraz z możliwością prowadzenia videorozmów. Nieprzerwany dostęp do systemów teleinformatycznych oraz ciągłość działania urządzeń zostały zabezpieczone systemem zasilania gwarantowanego bezprzerwowego.

Joanna Żarna/WŁiOI