Nowoczesna karetka w Centrum Szkolenia Policji - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowoczesna karetka w Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 06.03.2019

Dzięki uprzejmości Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Pawła Dobrodzieja, efektywnej współpracy z Komendantem Oddziału Prewencji Policji w Piasecznie insp. Danielem Kubiakiem oraz zaangażowaniu kierownictwa Wydziału Zaopatrzenia i Transportu Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Zakład Szkoleń Specjalnych CSP wzbogacił się o karetkę VW Crafter, która zastąpiła poprzednio używany, wysłużony pojazd sanitarny.

     Nowy samochód, użytkowany wcześniej przez Oddział Prewencji Policji w Piasecznie, spełnia normy pojazdu uprzywilejowanego specjalnego. W jego wyposażeniu, przeznaczonym do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, znajduje się m.in. bardzo nowoczesne nosze z windą umożliwiającą sprawne i szybkie transportowanie osób poszkodowanych, nosze podbierakowe, deska ortopedyczna oraz zestaw kołnierzy ortopedycznych. Karetka posiada także bardzo ergonomiczną i nowoczesną zabudowę, umożliwiającą przewożenie i wykorzystanie szeregu środków i materiałów niezbędnych do zaopatrywania ran czy resuscytacji krążeniowo oddechowej.

     Pojazd będzie służył przede wszystkim zabezpieczeniu zajęć poligonowych prowadzonych na kursach minersko-pirotechnicznych zarówno na terenie CSP, jak i w trakcie realizacji zajęć na poligonach pozostających w gestii podmiotów zewnętrznych.

 

Tekst: podinsp. J. Piotrowski i mł. asp. W. Niedziółka/ZSS
Zdj.: M. Mazewski/ZSS