Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Judocy z LTS-u

Data publikacji 19.02.2019

W sobotę 16 lutego br., w Mysiadle odbył się XV Ogólnopolski Turniej JUDO o Puchar Wójta Gminy Lesznowola. Do startu uprawnieni byli zawodnicy z polskich klubów urodzeni w latach 2007-2002. Legionowo reprezentowało siedmioro zawodników Legionowskiego Towarzystwa Sportowego (LTS) na co dzień trenujących w Centrum Szkolenia Policji.

Poziom uczestników zawodów był bardzo wysoki, co zaowocowało zaciętymi walkami i dużymi emocjami. W najmłodszej grupie wiekowej najlepiej zaprezentowała się Oliwia Kuźmińska, która w widowiskowy sposób zwyciężyła pierwszą walkę pokonując swoją rywalkę już w 20-tej sekundzie. Kolejna walka przysporzyła więcej trudności i została rozstrzygnięta w końcowych sekundach. W finale, mimo początkowej przewagi, Oliwia uległa reprezentantce Warszawy i uplasowała się na drugiej pozycji. W tej grupie wiekowej startowali również: Łucja Gessel zajmując 4 miejsce, Stanisław Telejko i Nikolas Kaliszuk, którzy uplasowali się na 7 pozycjach. W grupie młodzików po srebro sięgnął Jakub Zreda, a na 7 pozycji rywalizację zakończył Krzysztof Nowak. W grupie juniorek młodszych świetną formę zaprezentowała Olimpia Walasiewicz, która zwyciężyła dwa pojedynki stosując efektowne techniki w parterze w postaci unieruchomienia trzymaniem (osaekomi) oraz duszenia (dozwolone w judo).

Jako trener i Prezes LTS pragnę podziękować Zarządowi Miasta Legionowo za przyznanie dotacji naszej sekcji i umożliwienie pokrycia kosztów wyjazdów na takie turnieje.