Krople, które ratują życie

Data publikacji 24.01.2019

Tradycją stało się, że kadra i słuchacze Centrum Szkolenia Policji aktywnie biorą udział w akcjach honorowego krwiodawstwa. Prowadzone przez policjantów Wydziału Organizacji Dydaktyki i Dowodzenia akcje nie zawsze są dedykowane konkretnym osobom. Dbamy, aby daru ratującego życie nie zabrakło również dla innych oczekujących pacjentów.

W minionym roku akcje honorowego krwiodawstwa w dużej mierze prowadzone były dla syna naszego kolegi. Poza standardowymi zbiórkami, które odbywają się cyklicznie w Centrum Szkolenia Policji blisko 200 słuchaczy i pracowników naszej szkoły odwiedziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na Warszawskiej Saskiej Kępie. Szczególne podziękowania należą się członkom Zespołu Minersko - Pirotechnicznego Zakładu Szkoleń Specjalnych, którzy każdorazowo biorą udział w takich akcjach.

W 2018 r. we współpracy z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa odbyło się 6 zbiórek krwi. Uczestniczyło w nich blisko 200 osób, które oddały w sumie ok. 100 litrów krwi.

Z okazji 40-lecia funkcjonowania Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Legionowie, Centrum Szkolenia Policji zostało uhonorowane medalem i okolicznościowym ryngrafem. Za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża dwie nasze koleżanki: kom. Małgorzata Karpeta i asp. Joanna Kołacz zostały odznaczone Medalem 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

kom. Małgorzata Karpeta i asp. Joanna Kołacz/WODiD