„WATAHA 2018”

Data publikacji 19.11.2018

W dniach 12 - 16 listopada funkcjonariusz Zakładu Techniki Operacyjnej Centrum Szkolenia Policji brał udział w warsztatach pod kryptonimem „WATAHA 2018”. Zakres tematyczny warsztatów dotyczył fotografii specjalnej oraz rozpoznania obiektowego w deficycie czasowym zawierającym elementy planowania i realizacji działań bojowych.

Zajęcia zostały zorganizowane przez Wydział Bojowy V Biura Operacji Antyterrorystycznych na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. Ćwiczenia praktyczne odbywały się w terenie o zróżnicowanej architekturze, zmiennych warunkach atmosferycznych, a także różnych porach dnia. W warsztatach brali udział również funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Opolu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Ochrony Państwa, Sekcji Strzelców Wyborowych BOA, Sekcji Obserwacji i Techniki Specjalnej WWO BOA oraz żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.

kom. Adam Czekaj/kierownik ZTO