Profilaktyka uzależnień. Z wizytą w szkole

Data publikacji 03.10.2018

Nauczyciele policyjni Centrum Szkolenia Policji, oprócz realizacji zadań związanych ze szkoleniem i doskonaleniem zawodowym policjantów, uczestniczą w wielu przedsięwzięciach profilaktycznych, których celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Jednym z nich było spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku.

W ramach działań profilaktycznych, które placówka prowadzi pod hasłem „Bezpieczna Szkoła”, asp. Wojciech Nawrocki z Zakładu Służby Kryminalnej CSP omówił zagrożenia, jakie niosą ze sobą narkotyki, substancje niewiadomego pochodzenia i składu, popularnie nazywane dopalaczami, e- papierosy oraz alkohol. Przedstawił też konsekwencje prawne związane z posiadaniem i używaniem narkotyków lub innych substancji odurzających.

asp. Wojciech Nawrocki/ZSK