Polscy i niemieccy policjanci na wspólnym szkoleniu

Data publikacji 14.09.2018

W dniach 11 - 12 września, na zaproszenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., instruktorzy Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji uczestniczyli w projekcie „Mistrzowie dwóch kółek II”.

W projekcie współfinansowanym jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego uczestniczyli funkcjonariusze z polskiej i niemieckiej Policji pełniący na co dzień służbę na motocyklach. CSP reprezentowali asp. sztab. Andrzej Słupecki oraz asp. sztab. Rafał Pasteczka. Policyjni motocykliści trenowali na torze kartingowym w Starym Kisielinie. Doskonalili tam jazdę szybką, pokonywanie zakrętów oraz technikę manewrowania motocyklem służbowym. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem a jego uczestnicy wykazali się zaangażowaniem i sumiennością w wykonywaniu ćwiczeń. Dodatkowo, mogli wymienić doświadczenia w zakresie wyszkolenia i techniki jazdy Policji z Polski i Niemiec.

asp. sztab. Rafał Pasteczka/ZRD

zdj. ze zbiorów ZRD