Ćwiczenia z łączności

Data publikacji 14.08.2018

Tematyka związana z obsługą środków łączności radiowej realizowana jest w początkowej fazie szkolenia zawodowego podstawowego, ponieważ umiejętność prowadzenia korespondencji niezbędna jest przy realizacji innych zagadnień, zwłaszcza z zakresu podejmowania interwencji. Młodzi policjanci, w ramach zajęć praktycznych, uczą się patrolowania terenu z wykorzystaniem radiotelefonów do prowadzenia łączności, na początek na obszarze Centrum Szkolenia Policji.

Słuchacze podzieleni na grupy, na podstawie przygotowanych wcześniej założeń, pod nadzorem prowadzących zajęcia, nabywają i doskonalą niezbędne dla każdego policjanta umiejętności związane z szybką i prawidłową obsługą radiotelefonu. W ten sposób przygotowują się do pełnienia codziennej służby w jednostkach terenowych, gdzie nierzadko umiejętności te decydują o szybkiej i sprawnej komunikacji z dyżurnym jednostki i innymi patrolami, a w rezultacie o sukcesie takich działań jak: pościgi, zatrzymania osób, czy interwencje. Nauczyciele policyjni Zespołu Łączności Zakładu Służby Prewencyjnej CSP na bieżąco udzielają słuchaczom instruktażu, dodatkowo dokonują analizy każdych zajęć w celu omówienia błędów i uchybień, jakie zdarza się popełniać policjantom na tym etapie nauki.

asp. Przemysław Winnicki/ZSP

zdj. asp. sztab. Paweł Chelber/ZSP