Poczytajmy o ratownictwie

Data publikacji 08.08.2018

Drugi numer „Kwartalnika Policyjnego” w 2018 r. dotyczy ratownictwa w Polsce. Została w nim zaprezentowana problematyka związana z różnymi aspektami ratownictwa zarówno medycznego, jak i np. lotniczego, wodno-nurkowego, morskiego, górniczo-hutniczego, czy pożarniczego.

Zagadnienia opracowali przedstawiciele wielu instytucji, służb oraz polskich i zagranicznych uczelni, w tym m.in. Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji, szkół policyjnych, komendy wojewódzkiej Policji, samodzielnego pododdziału prewencji Policji, Sił Zbrojnych RP, Państwowej Straży Pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz placówek leczniczych. W tym numerze znajdą Państwo również poradnik ratownika dla policjantów oraz artykuły dotyczącego ruchu drogowego opracowane przez kadrę Centrum Szkolenia Policji.

Zapraszamy do lektury.

Redakcja Kwartalnika Policyjnego