O bezpieczeństwie w transporcie kolejowym

Data publikacji 18.06.2018

W Zakładzie Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji gościliśmy członków Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych, na czele z jej Przewodniczącym, Panem Tadeuszem Rysiem. Celem wizyty były konsultacje i wzajemna wymiana doświadczeń.

Komisja jest instytucją umiejscowioną w Ministerstwie Infrastruktury i odpowiada za badanie wszystkich poważnych zdarzeń związanych z transportem kolejowym, pod kątem ustalenia ich przyczyn oraz podejmowania na tej podstawie działań służących ciągłej poprawie bezpieczeństwa przewożonych osób i towarów. Podczas spotkania w CSP wymieniono doświadczenia na kilku niezwykle istotnych płaszczyznach współpracy pomiędzy PKBWK a Policją – reguły związane z przesłuchiwaniem świadków, oględziny miejsca zdarzenia, podstawowe informacje na temat działań minersko-pirotechnicznych. Z członkami PKBWK spotkali się nauczyciele policyjni CSP: podinsp. Mirosław Śrubka (Zakład Służby Kryminalnej) oraz kom. Iwona Bogusz, st. asp. Jolanta Zawałeń, asp. Artur Łasocha i podinsp. Przemysław Bagiński (Zakład Szkoleń Specjalnych).

podinsp. Jarosław Piotrowski/ZSS

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS