Handel Ludźmi

Data publikacji 15.04.2008

Rozpoczęło się dwudniowe szkolenie poświęcone problematyce handlu ludźmi, skierowane do policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Jego organizatorem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Od rana 57 trenerów ze szkół policyjnych i Straży Granicznej bierze udział w szkoleniu które na terenie legionowskiego MCSSP zorganizowało MSWiA. Szkolenie zostało poświecone problematyce handlu ludźmi, a prelegentami są wytrawni eksperci zagraniczni ze Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Francji i Belgii. Prelekcje poprowadzą również rodzimi znawcy problemu: Kierownik Ośrodka Badań Handlu Ludźmi dr hab. Zbigniew Lasocik, Dyrektor Departamentu Migracji MSWiA p. Piotr Mierecki, a także znany w Polsce obrońca praw człowieka, prof. Andrzej Rzepliński oraz wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego i przedstawicielka Fundacji Dzieci Niczyje. Uczestnicy dowiedzą się jak zwalcza się problem i przeciwdziała handlowi ludźmi w innych krajach Europy w kontekście działań podejmowanych na rodzimym gruncie. Tematyka spotkania jest bardzo obszerna, obejmuje, bowiem problemy adopcji, handlu organami ludzkimi, czy problemy naruszeń praw człowieka. Szkolenie zakończy się jutro, późnym popołudniem.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Piotr Maciejczak ZKS