Potencjalni dawcy

Data publikacji 07.06.2018

Na terenie Centrum Szkolenia Policji odbyło się spotkanie słuchaczy z przedstawicielami Fundacji DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, którego celem było zapoznanie policjantów z problematyką walki z białaczką. Wielkim sukcesem tego spotkania było to, że 130 osób w tym kadra i słuchacze CSP zarejestrowały się jako potencjalni Dawcy.

Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. W czasie spotkania szczególne zainteresowanie wśród uczestników wzbudziła procedura wstępnej kwalifikacji potencjalnego Dawcy, a także metody pobierania komórek macierzystych od zakwalifikowanych dawców.

Koordynatorami akcji ze strony Centrum Szkolenia Policji były kom. Małgorzata Karpeta i mł. asp. Joanna Kołacz z Wydziału Organizacji Dydaktyki i Dowodzenia oraz kom. Katarzyna Winnicka z Zakładu Służby Prewencyjnej.

mł. asp. Joanna Kołacz/WODiD

zdj. asp. Marcin Grzeszyk/WODiD