Licealiści na zajęciach - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Licealiści na zajęciach

Data publikacji 10.04.2008

Dzisiaj gościliśmy młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Urlach, która przyjechała do nas w ramach współpracy między naszymi placówkami. Uczniowie klasy o profilu policyjnym posmakowali życia szkolnego naszych słuchaczy, biorąc udział w zajęciach.

Rano, na placu manewrowym obok szeregów poszczególnych kompanii słuchaczy naszej szkoły stanęło 28 młodych adeptów zawodu policjanta. Podobnie jak słuchacze, wzięli udział w apelu porannym. Później jak oni ruszyli na zajęcia. Sądząc po minach, Komendant Centrum niewątpliwie sprawił młodzieży dużą frajdę umożliwiając jej uczestniczenie w zajęciach naszej szkoły. Potem uczniowie przywdziewając ekwipunek, w jakim ćwiczą słuchacze, pod okiem naszych wykładowców odbyli zajęcia z taktyki działań zespołowych. Niejedna mama miałaby wątpliwości z rozpoznaniem swojego dziecka. Następnie był motodrom i podglądanie jak policjanci doskonalą technikę jazdy samochodem na motodromie. Następnie młodzież obserwowała zajęcia na basenie, gdzie doskonalą swoje umiejętności pływackie policyjni wodniacy. Nie brakło też atrakcji w postaci uczestniczenia z w zajęciach z technik interwencji czy zajęć w szkolnym komisariacie. Wykładowcy ze strzelnicy na razie przygotowali dla nich wykład o broni, a niewykluczone, że w przyszłości będą mieli możliwość nawet postrzelać jak prawdziwi słuchacze…Dokładnie w porze obiadowej zjawili się na szkolnej stołówce, mając możliwość posmakowania jej kulinarnych możliwości, potem, ponownie spotkali się z organizatorami na placu manewrowym, gdzie nastąpiło podsumowanie dnia. Humory dopisywały, i miejmy nadzieję, że młodzież z liceum w Urlach będzie chętnie do nas wracała. Może już jako młodzi policjanci...

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK