Doskonalenie techniki jazdy motocyklem służbowym - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Doskonalenie techniki jazdy motocyklem służbowym

Data publikacji: Data publikacji 12.04.2018

Rozpoczęła się pierwsza tegoroczna edycja kursu specjalistycznego doskonalenia techniki jazdy motocyklem służbowym dla policjantów ruchu drogowego.

W kursie, który rozpoczął się w dniu 9 kwietnia 2018 r., uczestniczy 16 policjantów z różnych jednostek terenowych. W trakcie szkolenia słuchacze będą doskonalić technikę jazdy na motocyklach Honda CBF 1000, zapoznają się z zasadami bezpiecznego zatrzymywania pojazdów do kontroli, prowadzenia pilotażu oraz Motocyklowej Asysty Honorowej.

Uczestników pierwszego kursu oznaczonego symbolem TJMS 1/18 przywitała w Centrum Szkolenia Policji prawdziwie wiosenna pogoda. Wszystkim policjantom życzymy ukończenia tego ciężkiego 3-tygodniowego szkolenia.

Tekst i zdjęcia asp.szt. Robert Doliński/ZRD