Dobór psów bojowych

Data publikacji 23.03.2018

Komisja powołana do centralnego doboru psów do służby w Policji zakończyła prace związane z zakwalifikowaniem zwierząt na nową edycję kursu dla przewodników psów do działań bojowych. W rezultacie wszystkie testy pozytywnie przeszły trzy czworonogi, które od 21 marca rozpoczęły szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Tego rodzaju kurs jest realizowany przez ZKP po raz drugi w historii. Dwa psy wyszkolone podczas pierwszej edycji zasiliły szeregi policyjnych antyterrorystów w zeszłym roku.  Kolejny, trzeci, kurs dla psów do działań bojowych został zaplanowany na koniec bieżącego roku.

Dla przypomnienia, szkolenie przeznaczone jest dla policjantów z pododdziałów antyterrorystycznych Policji i trwa 120 dni. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów z Zakładu Kynologii Policyjnej oraz Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP.

tekst: st. asp. Dariusz Ratajczak/ZKP
zdjęcia: nadkom. Artur Walasek/ZKP